RUUA
mobilefasebookinstagramm

Кетогенна дієта: система харчування, яка руйнує стереотипи

Кетогенна дієта: система харчування, яка руйнує стереотипи

08.09.2019

Поділитися у Facebook

Завдяки активній діяльності дієтологів і нутриціології люди прийшли до розуміння, що жорсткі обмеження в харчуванні, монодієти та інші експерименти з організмом можуть коштувати здоров'я. Тому сьогодні "правильні" дієти – це збалансовані системи харчування, які спрямовані на підтримку здоров'я організму.

Що відрізняє кетогенну дієту від всіх інших?

 1. Велика кількість жирів в раціоні.
 2. Її витоки лежать в медицині, а не в дієтології.
 3. Щоб правильно розрахувати раціон, необхідна консультація лікаря!

Отже, кетогенна дієта – це харчування з підвищеним вмістом жирів. У гонитві за ідеальною фігурою багато дівчат помилково вважають, що жири – це найлютіші вороги стрункої талії. Але повне виключення жирів з раціону призводить не до стрункості, а до проблем з менструальним циклом, погіршення стану шкіри, волосся і нігтів. Тому "правильні" жири – це запорука жіночої краси і здоров'я.

Спочатку харчування з високим вмістом жирів і мінімальною кількістю вуглеводів застосовувалося для лікування епілепсії у дітей. Алгоритм досить простий: змусити організм використовувати як джерело енергії жири, а не звичну йому глюкозу. Адже якщо в організм не надходять вуглеводи, які потім переробляються в глюкозу, він змушений шукати інше джерело енергії. Ним стають кетонові тіла – результат переробки жиру печінкою. Лікарями було доведено, що при такому харчуванні частота нападів епілепсії знижується. Згодом було проведено ряд досліджень, які довели ефективність кето дієти для профілактики ряду важких захворювань.

Нагадаємо, що призначити конкретний раціон за канонами кетогенної дієти може тільки лікар. Ми лише розповімо вам про загальні принципи харчування.

Кето дієта передбачає, що у вашому раціоні співвідношення жирів до білків і вуглеводів разом узятим має бути 4:1. Процес зменшення вуглеводів в раціоні відбувається поступово, як і адаптація в цілому. Та й саму дієту рекомендують використовувати циклічно, а не на постійній основі.


Christine Siracusa

Що можна і не можна їсти, дотримуючись кетогенної дієти?

Можна:

 • Жирне м'ясо (птиця, баранина, яловичина, свинина).
 • Риба і морепродукти (знову ж, жирних сортів).
 • Яйця.
 • Олії (оливкова, соняшникова, вершкове масло та інші).
 • Зелень та овочі (до 200 грамів на день).
 • Горіхи і насіння.
 • Кисломолочні продукти (не знежирені).

Доведеться виключити або обмежити:

 • Цукровмісні продукти.
 • Молоко (через вміст лактози).
 • Картопля та інші продукти з високим вмістом крохмалю.
 • Ягоди (контролювати кількість).
 • Морква, цибуля, часник (можна в невеликих кількостях).

Люди, які не страждають важкими хворобами, використовують кетогенную дієту для профілактики, а також для схуднення. Останнє рекомендуємо поєднати з процедурами корекції фігури та масажами.

Фото на обложке: Anna Pelzer

Більше цікавого - на нашому Telegram-каналі
RUUA

Ми працюємо з 9.00 до 21.00

Адреса: пр-т Голосіївський, 60, Київ
(ЖК «Park Avenue»)
ст. метро «Голосіївська»

(050) 420 99 20
(044) 206 04 40

©2018 Beauty Story